MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Styczeń w Wieliczce: Przegląd prasy z grudnia 2022 w Wieliczce, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Wieliczka zmienił się  w grudniu 2022?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Wieliczka zmienił się w grudniu 2022? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w grudniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Wieliczki najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „W najbliższych 30 latach województwo Małopolskie będzie się wyludniać. Sprawdź, z których powiatów ubędzie najwięcej osób ”?

Przegląd grudnia 2022 w Wieliczce: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z grudnia 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W najbliższych 30 latach województwo Małopolskie będzie się wyludniać. Sprawdź, z których powiatów ubędzie najwięcej osób

Prognozy dotyczące spadku liczby ludności w Małopolsce nie są zbyt pozytywne. Zgodnie z nimi w najbliższych 30 latach z województwa „odpłynie” około 130 tysięcy osób, co stanowi prawie cztery procent populacji, która mieszkała w Małopolsce pod koniec ubiegłego roku. Prognozy dla poszczególnych powiatów z województwa także nie wyglądają zbyt dobrze. W przypadku niektórych z nich spadki mają sięgnąć 20 a nawet… 30 procent ludności.

📢 Jak w bajce! To niesamowite miejsce, największy ogród świateł znajduje się w Zatorze w Energylandii. Zobacz ZDJĘCIA

Największy w Polsce ogród świateł znajduje się w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Świetlne dekoracje towarzyszą gościom do samego wejścia, poprzez wszystkie alejki i zakamarki. Park przyozdobiono także licznymi świetlnymi figurami. Nie brakuje św. Mikołaja i reniferów. W ramach trwającego Winter Kingdom do 8 stycznia można korzystać także ze zjeżdżalni, lodowiska i wielu innych atrakcji. Zobaczcie zdjęcia parku. AKTUALIZACJA

📢 Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Oto milionerzy z Małopolski. Wiemy, jakie mają majątki! RANKING 2022 31.12

Tygodnik "Wprost" opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Najwięcej majętnych mieszka na Mazowszu, co nie jest zaskoczeniem. Jednak okazuje się, że "zagłębiem milionerów" jest również Małopolska. Aż 15 przedsiębiorców i biznesmenów z naszego regionu znalazło się w tym rankingu. Ich łączny majątek szacuje się na ponad 190 miliardów złotych! Prześledziliśmy, z jakimi miejscowościami są związani, ile pieniędzy mają na kontach, a także - na czym się wzbogacili.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka styczeń Wieliczka: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w grudniu uwagę czytelniczek i czytelników z Wieliczki. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zamki, pałace, posiadłości. Tak prezentują się nieruchomości najbogatszych Polaków 30.12.2022

Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najbardziej roztropnych rozwiązań, jeśli chodzi o zarządzanie swoim majątkiem. Podobnie myślą także najbogatsi Polacy, którzy swoje miliony inwestują w wille, pałace, czy dworki. Specjalnie dla was zrobiliśmy przegląd nieruchomości należących do tych najbardziej zamożnych.

📢 40 najbogatszych Polaków przed 40! Wiemy, jakie mają majątki 30.12.2022

"Wprost" opublikował listę 40 najbogatszych Polaków, którzy nie ukończyli jeszcze 40. roku życia. Znaleźli się na niej znani sportowcy, słynny youtuber z Krakowa, ale także przedsiębiorcy i biznesmeni, którzy prężnie pracują nad rozwojem swoich lub rodzinnych biznesów.

📢 Oto 10 najszybciej wyludniających się miast w Małopolsce. To zestawienie zaskakuje 30.12.2022

W ciągu ostatnich kilkunastu lat większość polskich miast ma problem z wyludnianiem się. W skali kraju zjawisko to najmocniej dotknęło miejscowości takich jak Izbica, gdzie liczba ludności spadła niemal o 39 procent, czy... Władysławowo, którego populacja zmniejszyła się o ponad 33 procent. Jeśli ta tendencja się utrzyma, niektóre miasta mogą utracić swój status.

📢 Milionowe straty po pożarze w Wieliczce. Rodzina straciła dorobek życia. Ruszyła zbiórka na rzecz pogorzelców

Ogień, który pojawił się w środę 28 grudnia ok. godz. 16.30 w siedzibie rodzinnej firmy RUKARBUD przy ulicy Stromej w Wieliczce, zniszczył wszystko. Spłonęły hale, gdzie produkowano rury szalunkowe oraz magazynowano papier. Zniszczone zostały materiały i maszyny do prowadzenia działalności o wartości milionów złotych, a także samochody i inne prywatne rzeczy rodziny. Strażacy wciąż prowadzą działania na miejscu pożaru. Uruchomiono także zrzutkę na rzecz poszkodowanej rodziny, która w jednej chwili straciła dorobek życia.

📢 Wieliczka. Strażacy ciągle działają na miejscu pożaru magazynu

Ul. Stroma, Wieliczka - strażacy w dalszym ciągu działają na miejscu wczorajszego pożaru magazynu w Wieliczce, gdzie dokładnie przerzucają, przelewają i dogaszają resztki spalonych materiałów, które by mogły ulec ponownemu zapaleniu.

📢 Osiem wyjątkowych miast z Małopolski. Zamiast się wyludniać zaludniają się. Na podium Kraków i okolice 1.1.2023

Dla znacznej większości małopolskich miast i gmin statystyka jest nieubłagana. W latach 2015-2021 zanotowały one bowiem spadek ilości mieszkańców. Jest jednak osiem miejsc, które zamiast się wyludniać zaludniają się. Zobaczcie, które.

📢 Potrawy wigilijne, których dziś już nikt nie je! Zobacz, co dawniej podawano na święta Bożego Narodzenia 28.12.22

Co jadano dawniej w Wigilię? Można się zdziwić! Okunie posypane jajami oblane masłem, pasztet z chucherek we francuzkim cieście czy w końcu karasie smażone z czerwoną kapustą! Miedzy innymi takie potrawy wigilijne podawała Maria Marciszewska w swojej książce „Kucharka szlachecka” wydanej pierwszy raz w 1893 roku.
Z kolei Maria Gruszecka w swoim „Ilustrowanym kucharzu krakowskim” z 1892 roku roku proponowała między innymi: jarmuż z kasztanami i budyń z szodonem! Zobaczcie, co dawniej jadano w święta! I wcale nie było to dwanaście potraw! A karpie masowo zaczęto jadać w 1974 roku!

📢 Dorota Kamińska rozpalała męskie zmysły na ekranie. Młodsza siostra Emiliana Kamińskiego od lat robi furorę!

Dorota Kamińska to postać, której raczej przedstawiać nie trzeba. Chociaż dzisiaj nie pojawia się na ekranie z taką częstotliwością jak dawniej, to widzowie wciąż mają w pamięci jej najgłośniejsze role. Dorota Kamińska narobiła zamieszania w polskim kinie, a wszystko dlatego, że postanowiła podążać drogą brata, nieodżałowanego Emiliana Kamińskiego. Jak później wyglądały ich stosunki? Co działo się w życiu osobistym Doroty Kamińskiej? Sprawdźcie.

📢 Fryzury na święta dla kobiet po 50. roku życia i nie tylko. Sprawdź uczesania, które będą uzupełnieniem twojej świątecznej stylizacji

Fryzury świąteczne nie muszą być skomplikowane i trudne do wykonania. Czasami wystarczy delikatne upięcie włosów, podkręcenie, czy pozostawienie ich w kontrolowanym nieładzie, aby wyglądać spektakularnie. Z myślą o kobietach dojrzałych, ale nie tylko, przygotowaliśmy kilka propozycji fryzur na Święta Bożego Narodzenia.

📢 Potrawy wigilijne i ich znaczenie. Jakie dania spożywa się w Wigilię, dlaczego jest ich dwanaście i co symbolizują?

Potrawy wigilijne nie tylko pysznie smakują, ale też mają swoją tradycyjną symbolikę. Poznaj 12 potraw wigilijnych, które powinny znaleźć się na każdym świątecznym stole i dowiedz się, co oznacza każde z dań spożywanych w Boże Narodzenie. Dlaczego jest ich akurat tuzin?

📢 Rozświetlony dom w Stróży przyciąga wzrok i budzi zachwyt! Iluminacja widoczna jest aż z zakopianki

Iluminacja domu pana Bogdana Klimasa ze Stróży w gminie Pcim widoczna jest z zakopianki, choć sam dom nie jest położony przy drodze krajowej. Nic w tym jednak dziwnego, bo dom oświetla ponad 30 tys. światełek. Te tysiące kolorowych żarówek, różnej wielkości szopki oraz dmuchane Mikołaje i bałwanki razem tworzą bajkową scenerię. Skojarzenie z domami amerykańskimi jest jak najbardziej na miejscu, bo wiele tych ozdób jest z USA. Do tego bajkowego świata nie potrzeba biletów. Gospodarz domu zachęca do odwiedzania go codziennie w godzinach popołudniowo-wieczornych.

📢 Wybrano Polską Miss 2022. Jak wypadły Małopolanki?

Poznaliśmy nowe Polska Miss i Polska Miss Nastolatek 2022! Uroczyste gale odbyły się w Arche Hotel Krakowska w Warszawie. Było o co walczyć, ponieważ łączna pula nagród w obu konkursach przekroczyła ponad 300 tys. złotych. Jak wypadły reprezentantki Małopolski?

📢 Przy wigilijnym stole. Jak dawniej świętowano Boże Narodzenie? Zobacz archiwalne zdjęcia naszych przodków

Jesteś ciekawy jak wyglądały wigilijne stoły naszych przodków? Zapraszamy w podróż w czasie. Narodowe Archiwum Cyfrowe udostępniło niesamowite zdjęcia. Jak dawniej wyglądały święta Bożego Narodzenia? Zobaczcie.

📢 Górnicza pasterka w kopalni w Wieliczce w sobotni poranek. Można wziąć udział

Zgodnie z górniczym obyczajem Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy św. Kingi w wigilijny poranek –24 grudnia o godzinie 8.00. Modlitwę poprowadzi abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Liturgię uświetni działający przy parafii św. Pawła w Krzyszkowicach zespół "Sine Nomine". Msza będzie transmitowana online.

📢 Spotkanie wigilijne mieszkańców w Wieliczce. Tłumy na Rynku Górnym. Zobaczcie zdjęcia

Setki osób przybyły na spotkanie wigilijne zorganizowane na rynku w Wieliczce. Dzielono się opłatkiem i smakowano świąteczne potrawy i wypieki, przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z gminy. Wśród uczestników spotkania krążył święty Mikołaj. Nie zabrakło prezentacji artystycznych.

📢 Ranking wstydu. Które małopolskie gminy rozwijają się najgorzej? Sprawdź

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował tegoroczny ranking dotyczący zrównoważonego rozwoju samorządów. Zostały one podzielone na trzy kategorie: gminy miejskie i miejsko-wiejskie a także miasta na prawach powiatu i gminy wiejskie. Pod uwagę były brane 2404 gminy z całej Polski. Na liście nie brakuje samorządów z Małopolski. Które z nich zajęły najniższe pozycje w rankingu? Sprawdźcie.

📢 Jak szkolenia pracowników mogą pomóc przedsiębiorcom? Efekty projektu pilotażowego „Ja w przemyśle”.

Czy szkolenia kompetencji miękkich są potrzebne? Dlaczego wcześniejsze przygotowanie potencjalnych pracowników do pracy w przemyśle jest tak istotne dla przedsiębiorstw produkcyjnych? Na te pytania odpowiada właśnie opublikowany raport projektu pilotażowego „Ja w przemyśle”.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wieliczka.naszemiasto.pl Nasze Miasto