Siatkówka. SMS Solna Wieliczka z awansem do finału mistrzostw Polski juniorek

Artur Bogacki
SMS Solna Wieliczka
SMS Solna Wieliczka FB/SMS Wieliczka
Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek 2023 w siatkówce wkraczają w decydującą fazę. Do finałowego turnieju awansowały dziewczęta z SMS Solna Wieliczka. W półfinale odpadła męska drużyna SMS Sparta AGH Kraków.

Awans w dobrym stylu. SMS Solna z kompletem zwycięstw w półfinale MP juniorek

Jeden z czterech turniejów półfinałowych MP juniorek w siatkówce odbył się w Wieliczce (3-5 marca 2023 r.). Gospodynie na otwarcie po ciężkim boju pokonały 3:2 Atenę Kaman Warszawa, potem wygrały 3:1 z Akademią Siatkówki AZS Wrocław, a na koniec 3:0 z UKS SMS Police. Zajęły 1. miejsce w zawodach i wraz z Ateną dostały się do grona najlepszych ośmiu zespołów w kraju.

SMS Solna: Julia Brańka, Karolina Bierczak, Julia Bochenek, Karolina Feliks, Laura Jania, Julia Jaśkowiec, Izabela Kulig, Martyna Lewińska, Michalina Oleś, Zuzanna Oracz, Emilia Ptak, Maja Salawa, Maria Wątroba.

SMS Sparta AGH Kraków bez awansu do finału MP juniorów w siatkówce

W męskiej rywalizacji w MP juniorów w siatkówce Małopolska była reprezentowana przez SMS Spartę AGH Kraków. Nasz zespół turniej w Poznaniu zaczął od porażki 2:3 z Chemikiem Bydgoszcz, później uległ 0:3 miejscowemu Energetykowi. Zwycięstwo na zakończenie imprezy - 3:2 z Akademią Siatkówki ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - nie dało awansu.

Krakowianie zajęli 3. miejsce w zawodach, a przepustki do finału uzyskały dwa najlepsze zespoły: Chemik i Energetyk. Sparcie w MP sklasyfikowana została na miejscach 9.-12. Finał MP juniorów, bez drużyn z Małopolski, odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim (14-18.03).

Patronem młodzieżowej siatkówki w Polsce jest PKN ORLEN.