Artur Bogacki
SMS Solna Wieliczka
SMS Solna Wieliczka FB/SMS Wieliczka
Dwie drużyny z Małopolski - SMS Solna Wieliczka i Pogoń Proszowice - awansowały do półfinał mistrzostw Polski 2023 juniorek młodszych w siatkówce.

Siatkarki z Wieliczka w dobrym stylu wywalczyły awans

SMS Solna rywalizowała w turnieju w Opolu. Wieliczanki przez te zawody przeszły jak burza. W swojej podgrupie wygrały po 3:0 z Green Volley Ełka i Ateną Warszawa. W fazie finałowej pokonały 3:0 Uni Opole i 3:2 Łaskovię Łask, zajmując w klasyfikacji końcowej 1. miejsce Te dwie ostatnie drużyny awansowały do półfinału.

Pogoń przepustkę wywalczyła w Kielcach. Proszowianki turniej zaczęły od porażki z Pałacem Bydgoszcz 0:3, potem pokonały 3:0 Chełmiec Wałbrzych, co dało im awans do grupy finałowej. Dwa zwycięstwa w niej - po 3:0 ze Spartą Warszawa i Wybickim Kielce - zapewniły 2. lokatę w końcowym rankingu zawodów (najlepszy okazał się Pałac) i prawo gry w półfinale

W turnieju rozgrywanym w Policach nie powiodło się drużynie SMS Sparty UJ Kraków. Z walki o awans odpadła już po pierwszej fazie, ostatecznie zajęła 5. miejsce (w ostatnim spotkaniu wygrała 3:0 z MOSiR-em Jasło).

Organizatorzy turniejów półfinałowych oraz zestaw rywali zostanie wybrany podczas losowania.