Pięć medali Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime w mistrzostwach Polski w taekwondo w Będzinie [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Udany występ wielicko-gdowskiej ekipy w mistrzostwach Polski w Będzinie
Udany występ wielicko-gdowskiej ekipy w mistrzostwach Polski w Będzinie Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime
Pięć medali zdobyła sześcioosobowa ekipa Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki podczas mistrzostw Polski seniorów, juniorów i kadetów w taekwondo, które w miniony weekend (2-3.10.2021) odbyły się w Będzinie.

Juniorzy czterokrotnie stawali na podium. Łukasz Romański wywalczył złoto w semi-contact i brąz w light contact, Wojciech Bar srebro w light contact, a Dominika Niemiec brąz w semi contact. Z kolei kadet Dominik Bar sięgnął po złoto w technikach specjalnych. Wielicko-gdowski klub w MP reprezentowały ponadto juniorka Zofia Urbaniec i kadetka Wanda de Ville.

W niedzielę w Będzinie odbył się też turniej Mistral Open Cup dla młodzików (5-9 lat). Hubert Mandryk (5 lat!), Maurycy de Ville, Miłosz Lemiowski, Antoni Garbień, Witold Garbień i Dariusz Mandryk przywieźli medale za uczestnictwo w imprezie, a dodatkowo ten ostatni otrzymał złoty medal w technikach specjalnych.

Ponadto w Pucharze Polski w kickboxingu w formule low kick, który odbył się w Starachowicach, Filip Suder wygrał swoją walkę przez techniczny nokaut w drugiej rundzie i zdobył złoty medal.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych z miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Gdów.