Cracovia: Suworow strzela w reprezentacji, oby tak i w klubie

Jacek Żukowski
Aleksandar Suworow czeka na danie mu szansy w Cracovii
Aleksandar Suworow czeka na danie mu szansy w Cracovii adam wojnar
Z zawodników powoływanych do różnych reprezentacji z Cracovii najlepiej zaprezentował się Aleksandar Suworow, który zagrał w zwycięskim meczu swojej reprezentacji z Finlandią. Mołdawia zwyciężyła 2:0, a Suworow strzelił gola z rzutu wolnego w 69 minucie, posyłając piłkę w "okienko" lewą nogą strzałem z ponad 20 metrów. A było to po 11 minutach pobytu na boisku.

Otworzył wynik spotkania. Teraz przed Mołdawią wtorkowy mecz z reprezentacją Węgier na wyjeździe.
Warto chwilę zastanowić się nad Suworowem. Trener Rafał Ulatowski nie widzi go w składzie. W taktyce z dwoma defensywnymi pomocnikami jest miejsce tylko dla jednego i miał je Klich bądź Ślusarski.

Suworow po przyjściu do "Pasów" w zimie miał udany debiut z Legią, potem borykał się z kontuzją. Na pewno jest to piłkarz, który potrafi grać w piłkę, musi być jednak odpowiednio ustawiony na boisku. Wtedy nawet jego mizerne warunki fizyczne nie przeszkodzą mu w dobrej postawie. Miejmy nadzieję, że Ulatowski, który widzi zawodnika codziennie na treningach, wreszcie się do niego przekona, z korzyścią dla zespołu.

Mateusz Klich wystąpił w reprezentacji Polski do lat 20 Stefana Majewskiego w zremisowanym 1:1 meczu z Uzbekistanem. Krakowianin zagrał przez ostatnie 25 minut. Klich jeszcze nie wróci do treningów, gdyż dzisiaj kadra zmierzy się we Wronkach z młodzieżową reprezentacją Włoch.

Z kolei występy w kadrze U-23 mają już za sobą Piotr Polczak i Krzysztof Janus - i od dzisiaj będą mogli uczestniczyć w treningach.

Obaj zagrali w przegranym 0:2 meczu z Iranem. Polczak zaliczył cały występ, natomiast Janus zagrał w drugiej połowie.

Zbliża się milowymi krokami otwarcie nowego stadionu - 25 września o godz. 18.15 meczem z Arką Gdynia. Dzisiaj o godzinie 8 rozpocznie się sprzedaż karnetów w kasach przy ul. Kałuży.
Ci, którzy wykonali wcześniej zdjęcie biometryczne, będą mogli odebrać kartę kibica, a następnie będą mogli zakupić karnet.

Zdjęcie można będzie też wykonać w punkcie referencyjnym. Punkt referencyjny i kasy będą otwarte codziennie do 16 września włącznie od godz. 8 do 20 (w soboty i niedziele od 10 do 16). 17 września ruszy zaś sprzedaż biletów na mecz z Arką Gdynia. Wejściówkę na ten mecz będzie można nabyć aż w czterech punktach (dwa przy ulicy Kałuży i dwa przy ulicy Kraszewskiego).